Giriş Yap

Şifremi Unuttum

KARVAKROL

KARVAKROL

Carvacrol Hakkında 8 Gerçekler
1. Kanser Hücrelerine Karşı İlginç Sonuçlar
Carvacrol'ün kanser için bir tedavi olduğunu söylemeyeceğim ama kesinlikle ön araştırmalarda ilginç bir aktivite olduğunu göstereceğim. Meme kanseri hücrelerine karşı test edildiğinde, kanser hücresi ölümünü hızlandırdı… toksik değilken. Long Island Üniversitesi araştırmacıları prostat kanseri hücrelerine karşı koyarken benzer sonuçlar bildirdiler. Aslında karvakrol, kansere bakılmaksızın aynı sonuçları sergiler. Akciğer kanseri hücreleri, ağız kanseri hücreleri ve malign beyin tümörleri ... hepsi karvakrola karşı çukurlaşırken kaydedilen sonuç olmuştur. Yine, bu raporların keşif olduğunu ve çözüm dengesinin her deneyde bir faktör olduğunu hatırlamak önemlidir; ne olursa olsun, potansiyel heyecan verici.
2. Klor olarak etkili bir şekilde temizler
Ürün genellikle satın alınmak üzere hazır olmadan önce yıkanır. Bu harika… klor gibi kimyasalların kullanılması dışında. Bir çalışmada, carvacrol'ün, üzüm ve domatesler için bir yıkama olarak klorine karşı antimikrobiyal etkisi karşılaştırılmıştır. Deney için, üzüm ve domatesler Salmonella ile kirlenmiş ve daha sonra bir klor yıkama veya karvakrol verilmiştir. Karvakrol kullanarak çözelti, Salmonella'da önemli azalmalar sağladı. Araştırmacılar, doğal çözümün besin değerini, antioksidan içeriğini, bakını veya tadı etkilemediğini de not ettiler.
3. Zararlı Organizmalara Karşı Büyük
Deneyler, tekrar tekrar Salmonella'ya karşı karvakrolün etkinliğini doğrular. Coli, Campylobacter jejuni ve Listeria. Çok fazla başarıya sahip olan araştırmacılar, daha da ciddi bir soruna karşı antibiyotik dirençli Salmonella'ya karşı etki etmeye karar verdiler. Salmonella enfekte kereviz üzerinde test edildiğinde, karvakrol hemen Salmonella kolonilerini elimine etti. Bu eylemin, yiyeceği bu tür zararlı organizmalardan uzak tutmanın bir alternatifi olabileceğine inanılıyor.
4. Candida'ya karşı etkili
Birçok insan maya enfeksiyonları ile boğuşuyor ve sıklıkla Candida albicans suçlanıyor. Ağızda, sindirim sisteminde veya mantarlara uyum sağlayan her yerde olabilirler. Araştırmacılar, protez kullananlardan alınan Candida'ya karşı karvakrol test ettiğinde, sonuçlar karvakrolün çok etkili olduğunu buldu; kekik yağının geleneksel kullanımını Candida için doğal bir ilaç olarak desteklemek . 
5. Normal Lipid Seviyelerini Teşvik Ediyor
LDL kolesterolünün oksidasyonu arter duvarları boyunca birikmeye yol açar. Kekik esansiyel yağı, bakır kaynaklı oksidasyona karşı LDL için koruyucu etkiler gösteren birkaç bitki yağından biriydi. En belirgin etki kekik yağı ile gözlendi ve aktivite karvakrol ile ilişkilendirildi. 
6. Dengeli Kan Şekerini Destekler
Eski Sovyet bloğunun Gürcistan'daki Sağlık, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanlığı, kan şekeri anormallikleri için terapötik destek olarak karvakrol ve diğer bitki bileşenlerini içeren bitki temelli bir ilaç sistemini onayladı. Kullanılan karvakrol oreganodan kaynaklanmamasına rağmen, bu ilacın çalışmaları kan şekerini yan etki olmaksızın azalttığını bildirmiştir.
7. Sistemik Kızarıklık ve Şişmeye Karşı Savaşır
Kızarıklık ve şişlik neredeyse tüm yaralanma veya tahriş şekilleriyle mevcuttur. Klinik kanıtlar, karvakrolün kızarıklığa ve şişmeye karşı savunabileceğini düşündürmektedir. Testler, kızarıklığın ana nedeni olan COX-2 ifadesini bastırdığını göstermiştir. Birçok bitki bazlı uçucu yağ bu potansiyele sahip olsa da, karvakrol sınıfının en iyisidir; Araştırma, en yüksek etkiyi sunduğu anlamına gelir.
8. İnanılmaz Temizlik Becerileri… Evde!
Carvacrol, vücudunuzun dışında da temizlik eylemi sunabilir. Bir çalışmada yüzey temizleyici ajan olarak etkinliği incelenmiştir. Kekik yağı konsantrasyonlarının, plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerden Listeria biyofilmlerini elimine ettiği ve organik olmayan ortamlarda bile bir temizlik maddesi olarak teyit edildiği bildirildi. Benim düşünceme göre, en iyi karvakrol kaynağı, kolayca, kekik ve kekik yağıdır . Kekik, bir yemeğin tadına katkıda bulunabilirken, kekik yağı en büyük sağlık yararlarını teşvik etmek için en güçlü formu sağlar.